Hlavným cieľom nadmolekulovej úpravy pary je získať ekonomické, energetické a ekologické benefity pre klientov, ktorí využívajú paru, a to bez rozdielu od druhu odvetvia, či už je to energetický, textilný, potravinársky alebo iný priemysel.
Problémy vodnej pary
Medzi hlavné nežiadúce účinky vodnej pary patrí poškodzovanie potrubného systému a vnútorných častí technických zariadení pôsobením vznikajúcej kavitácie a tvorby inkrustov. K problémom dochádza najčastejšie pri výrobe energie v elektrárňach, a to vzhľadom na obvodovú rýchlosť lopatiek turbíny, kedy dochádza ku kavitácii. Príčinou vzniku je vysoký obsah kyslíka vo vode. Tvorbu zároveň ovplyvňuje hodnota povrchového napätia a viskozita vody, z ktorej sa para vyrába.
Kavitácia
Kavitácia zvyšuje drsnosť povrchu vytrhávaním materiálu. Tým vzniká tzv. kavitačné opotrebenie, ktoré znižuje efektivitu zariadení. Vzniká najmä v technických zariadeniach pohybujúcich sa rýchlo v kvapaline, napr. na lopatkách turbín, vo vysokotlakových čerpadlách, v ohyboch rúr a podobne.
Úprava vodnej pary pomocou Treasure ©
Zariadenie Treasure © dokáže nadmolekulovou úpravou vody (z ktorej sa vyrába para) urýchliť dobu odplynenia pary a vyrobiť tzv. suchú paru, ktorá obmedzuje vznik nežiaducej kavitácie. Môže za to zvýšenie viskozity a zníženie povrchového napätia vody. Medzi ďalšiu výhodu nadmolekulovej úpravy patrí rýchlejšie nahrievanie vody, z ktorej vzniká para. Vďaka tomu sa generuje energetická úspora na ohrev min. 15%. Finančná úspora sa zároveň tvorí tým, že nedochádza k poškodzovaniu namáhaných častí zariadenia, čím sa znižujú náklady na opravy a predlžuje sa životnosť a efektivita zariadení. Na záver chceme podotknúť, že zariadenie Treasure © dokážeme navrhnúť tak, aby dokázalo upravovať fyzikálne vlastnosti vody na výrobu pary aj podľa špecifických požiadaviek klienta.
Využitie v priemysle